Dlaczego jeszcze czytam Biblię? (2/3)

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Dlaczego jeszcze czytam Biblię? (2/3)

20 maja, 2023 @ 7:00 pm - 9:00 pm

Drugie spotkanie z V serii Esencji zatytułowałem: “Jak nie czytać Biblii”.

Jako, że swego czasu udzielałem się na forum ateistycznym, zauważyłem, że panuje wśród ateistów niepisane przyszłowie: Chcesz zostać ateistą – przeczytaj Biblię.

I faktycznie niejednokrotnie tak się dzieje – gdzy ludzie czytają zbiór tych 66 starożytnych ksiąg, pełnych magicznych opisów, spisanych w trzech starożytnych (martwych) językach, przez – jak podaje tradycja – ok. 40 autorów na przestrzeni ok. 1500 lat… to nie tylko nie rozumieją tego, czego czytają. Wręcz przeciwnie – rozumieją to opatrznie. Kultura czasów biblijnych odrzuca współczesnego Europejczyka – okazuje się, że zwykły śmiertelnik współcześnie posiada wyższą moralność niż Bóg Jahwe Starego Testamentu.

Jednak… tak nie musi być. Drugie spotkanie poświęcę zagadnieniu jak czytać Biblię aby nie stracić wiary oraz aby nie zgłupieć – a takie przypadki też są znane. Biblia jest dla mnie tekstem niezwykłym, dlatego też stosuję niezwykłe zasady rozumienia, aby dotrzeć do sedna jej przekazu.

Jeśli czytałeś/aś kiedyś Biblię i zniechęciłeś/aś się, albo dopiero zamierzasz rozpocząć swoją przygodę z tym Tekstem – przyjdź i wysłuchaj prelekcji, którą przygotwałem. Później możemy po porozmawiać z innymi uczestnikami przy herbatce i małym-co-nieco.

Adres: ul. Kopcińskiego 67, Łódź

Sobota, 20 maja 2023, godz. 19:00.

Jeśli nie jesteś z Łodzi, albo nie możesz przyjść na spotkanie (lub po prostu nie chce Ci się przedzierać przez korki i dziurawe nawierzchnie łódzkich ulic) kliknij na YouTube, wpisz: Adwentyści Łódź – obejrzysz prelekcję na żywo, a ja będę starał się odpowiedzieć na Twoje pytania, które napiszesz na czacie.

Zapraszam, wstęp wolny.

pastor Konrad Pasikowski,
czyli Sensoholik

Dlaczego jeszcze czytam Biblię? (2/3)

Details

Date:
20 maja, 2023
Time:
7:00 pm - 9:00 pm
Event Category:
Event Tags:
, , , , , , , , ,

Organizers

Adwentyści Łódź
Sensoholik
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

Venue

Zbór Łódź-Widzew
Kopcińskiego 67
Łódź, 90-032 Poland
+ Google Map
Przewiń na górę