Prelegent

Pomysłodawcą, gospodarzem i prelegentem spotkań Esencja jest pastor Konrad Pasikowski – człowiek, mężczyzna, filozof-amator, chrześcijanin, mąż, brat, syn, teolog, pedagog, nauczyciel, wykładowca akademicki, zwierzolub, meloman, poeta, bloger.

Urodził się i wychował w Łasku, niewielkim mieście pod Łodzią, w rodzinie wierzącej, protestanckiej. Ukończył licencjackie studia z teologii adwentystycznej (Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna im. Michała Beliny-Czechowskiego w Podkowie Leśnej) oraz magisterskie z pedagogiki (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach); aktualnie finalizuje prace nad rozprawą doktorską z dyscypliny pedagogika w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. 

Od ponad dwóch lat mieszka wraz z żoną Martą i suczką Keirą w Łodzi, gdzie pełni służbę duszpasterską w dwóch łódzkich zborach oraz naucza religii adwentystycznej w szkole podstawowej oraz w liceum ogólnokształcącym. Ponadto prowadzi zajęcia akademickie z pedagogiki ogólnej, metodologii badań pedagogicznych oraz religiologii. 

Swoje zainteresowania literackie i publicystyczne realizuje od trzech lat na swoim blogu Senosholik

Myślę, więc nie wiem. Ten, kto wie, nie myśli

IMG_20230928_130300-01-01-01

Konrad Pasikowski

Przewiń na górę