Czy mój Bóg umarł? (1/3)

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Czy mój Bóg umarł? (1/3)

31 marca, 2023 @ 7:00 pm - 9:00 pm

To IV już seria z cyklu Esencja – a więc formatu spotkań prelekcyjno-dyskusyjnych, podczas których poruszamy istotne zagadnienia wiary chrześcijańskiej w skondensowanej formie: jeden weekend w miesiącu, trzy spotkania (piątek, sobota, niedziela).

Oprócz prelekcji, którą prezentuje pastor Konrad Pasikowski (znany też jako bloger Sensoholik), jest również czas na wyrażenie swoich opinii i zadanie pytań. Spotkania mają charakter hybrydowy – prelekcja jest transmitowana na żywo na kanale YouTube Adwentyści Łódź. Po wykładzie prelegent zapoznaje się z najciekawszymi wypowiedziami uczestników zdalnych, które pisali na czacie, a także stara się odpowiedzieć na ich pytania.

Po części transmitowanej uczestnicy stacjonarni zaproszeni są piętro niżej do specjalnie zaaranżowanej Herbaciarni, gdzie w przytulnej atmosferze prowadzony jest panel dyskusyjny; wtedy również można zadać prelegentowi pytania.

IV seria Esencji dotyczy czystej esencji chrześcijaństwa, samego rdzenia wiary chrześcijańskiej, a więc postaci Jezusa z Nazaretu.

Pierwsze spotkanie (pt 31/03, godz. 19:00) w tej serii nosi tytuł: “Jezus – fakty czy mity?” – poruszymy zatem kwestię historyczności postaci Jezusa z Nazaretu.

Ponadto przyjrzymy się samemu pojęciu mitu z religioznawczego punktu widzenia. Okazuje się bowiem, że choć w mowie potocznej słowo “mit” oznacza coś fałszywego, to gdy przenosimy się na grunt specjalistycznego języka filozofii religii, słowo to pozbawione jest pejoratywnego znaczenia.

Spotkanie odbędzie się tradycyjnie w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego Łódź-Widzew, przy ul. Kopcińskiego 67, o godz. 19:00.

Zapraszamy, wstęp wolny.

Imbryk,
czyli Zespół Twórców Esencji

Czy mój Bóg umarł? (1/3)

Details

Date:
31 marca, 2023
Time:
7:00 pm - 9:00 pm
Event Category:
Event Tags:
, , , , , , , ,

Organizers

Adwentyści Łódź
Sensoholik
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

Venue

Zbór Łódź-Widzew
Kopcińskiego 67
Łódź, 90-032 Poland
+ Google Map
Przewiń na górę