Idea

Esencja (łac. essentia) to to, co najważniejsze, istota rzeczy, samo sedno, dlatego to idealne hasło dla spotkań, gdzie poruszamy esencjonalne zagadnienia w esencjonalny sposób.

Jest wiele istotnych tematów i problemów do omówienia. Dla nas (organizatorów) wszystkie zasadnicze kwestie przecinają się w punkcie zwanym ‘wiara‘.

W polskim społeczeństwie kwestie wiary wywołują duże kontrowersje, szczególnie we wzajemnie zwalczających się obozach – fundamentalistów religijnych oraz wojujących antyklerykałów.

W tym niełatwym układzie zachowujemy i promujemy postawę złotego środka. Tworzymy bezpieczną przestrzeń dialogu gdzie każdy może podzielić się swoimi wrażeniami i opiniami w zakresie obranego zagadnienia.

Nasz program kierujemy nie tylko do osób wierzących, ale również wątpiących oraz poszukujących Boga. Każdy kogo zainteresuje tematyka oraz jest otwarty na wysłuchanie merytorycznych argumentów, a następnie kulturalną dyskusję jest mile widziany.

Zapraszamy przede wszystkim na spotkania w rzeczywistości fizycznej, które odbywają się w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 67 (w budynku Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego)

Program spotkania składa się z dwóch zasadniczych części:

  1. Prelekcja i Q&A (transmisja live YouTube)
  2. Herbaciarnia i dyskusja (offline)

Terminy, tematy i inne użyteczne informacje znajdziesz na głównej stronie.

Przewiń na górę