Dlaczego jeszcze czytam Biblię? (3/3)

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Dlaczego jeszcze czytam Biblię? (3/3)

21 maja, 2023 @ 7:00 pm - 9:00 pm

Trzecie i ostatnie spotkanie V serii Esencji, poświęconej zagadnieniu wyjątkowości Biblii, zatytułowałem: “Opowieść, która zmieniła świat”.

Biblia nie jest jedynym tekstem świętym na Ziemi – ludzie różnych religii uznają różne źródła swojej doktryny i historii wiary. Inne teksty również mocno oddziaływały i oddziałują na ludzkość – szczególnie Tanakh (Biblia Hebrajska, czyli chrześcijański Stary Testament), Koran, Wedy i Upaniszady oraz eposy hinduistyczne, Daodejing, mity greckie, itd. Można nawet pokusić się o tezę, że w tych wszystkich tekstach przejawiaja się jakaś mądrość – przynajmniej ludzka, a może nawet niekiedy i boska.

Niemniej jednak to Biblia odmieniła bieg historii świata – a przynajmniej to możemy powiedzieć praie 2000 lat po powstaniu nowej i najliczniejszej religii: chrześcijaństwa.

Czy to takie osiągnięcie wystarczy, aby uznać Biblię za księgę świętą/natchnioną/wyjątkową? Bardziej interesuje mnie co takiego mówi Biblia – w dużym skrócie – że jej oddziaływanie miało (i ma) tak wyjątkowy, uniwersalny, globalny charakter…

Jeśli zaintrygowałem Cię powyższą refleksją – przyjdź i wysłuchaj prelekcji, którą przygotwałem. Później możemy po porozmawiać z innymi uczestnikami przy herbatce i małym-co-nieco.

Adres: ul. Kopcińskiego 67, Łódź

Niedziela, 21 maja 2023, godz. 19:00.

Jeśli nie jesteś z Łodzi, albo nie możesz przyjść na spotkanie (lub po prostu nie chce Ci się przedzierać przez korki i dziurawe nawierzchnie łódzkich ulic) kliknij na YouTube, wpisz: Adwentyści Łódź – obejrzysz prelekcję na żywo, a ja będę starał się odpowiedzieć na Twoje pytania, które napiszesz na czacie.

Zapraszam, wstęp wolny.

pastor Konrad Pasikowski,
czyli Sensoholik

Dlaczego jeszcze czytam Biblię? (3/3)

Details

Date:
21 maja, 2023
Time:
7:00 pm - 9:00 pm
Event Category:
Event Tags:
, , , , , , , , ,

Organizers

Adwentyści Łódź
Sensoholik
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego

Venue

Zbór Łódź-Widzew
Kopcińskiego 67
Łódź, 90-032 Poland
+ Google Map
Przewiń na górę